Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

FRESH MEAT & POULTRY

111 products
Categories:
Poultry
Fresh Meat
Labels:
Brands:
-20%
Hot Suggestions Hot Suggestions

MIMIKOS
Mimikos Chicken Breast Fillet Greek 650 gr + 20% Free Product
16.90€/kg 13.51€/kg
13.18€
10.54€
 
Add
 

 
Greek Chicken Wings
2.90€/kg
 
1.45€/500gr
 
Add
 

 
Greek Pork Liver
2.95€/kg
 
1.48€/500gr
Available on order.
Add
 

 
Greek Chicken
2.98€/kg
 
3.28€/1100gr
Whole 2.500 to 3.000 kg
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Greek Marinated Chicken
4.20€/kg
 
5.04€/1200gr
 
Add
 

 
Greek Chicken Wings Marinated
4.30€/kg
 
2.15€/500gr
 
Add
 

 
Cretan Chicken 70% N
4.40€/kg
 
5.72€/1300gr
Whole 2.400 to 2.600 kg
Select
 

 
Cretan Lamb Liver
4.80€/kg
 
4.80€/1000gr
Available on order.
Add
 

 
Cretan Goat Liver
4.80€/kg
 
4.80€/1000gr
 
Add
 

 
Greek Breaded Chicken Wings
4.95€/kg
 
2.48€/500gr
 
Add
 

 
Cretan Rooster 84%
4.95€/kg
 
6.93€/1400gr
Whole 2.800 to 3.200 kg
Select
 

 
Greek Pork Osso Buco Shank Bone In
5.25€/kg
 
3.41€/650gr
1 ham hock (knuckle) approx. 650 gr
Add
 

MIMIKOS
Mimikos Whole Chicken 65% Greek - 25% Cheaper
5.34€/kg
 
10.15€/1900gr
1 package approx. 1900 gr
Add
 

 
Greek Chicken Leg
5.45€/kg
 
2.73€/500gr
 
Add
 

 
Greek Pork Shoulder Bone In
5.55€/kg
 
2.78€/500gr
 
Select
 

 
Greek Turkey Leg
5.70€/kg
 
8.55€/1500gr
Available on order.
Add
 

 
Dutch Pork Neck Steak Bone In
5.80€/kg
 
2.90€/500gr
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Greek Pork Osso Buco Shank Bone In Marinated N
5.95€/kg
 
3.87€/650gr
1 ham hock (knuckle) approx. 650 gr
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Greek Pork Leg Bone In
5.95€/kg
 
5.95€/1000gr
 
Select
 

 
Dutch Pork Shoulder Boneless
6.10€/kg
 
3.05€/500gr
 
Select
 

 
Chicken Leg Marinated
6.25€/kg
 
3.13€/500gr
 
Add
 

MIMIKOS
Mimikos Chicken Wings 650 gr
6.71€/kg
 
4.36€
 
Add
 

 
Greek Pork Skewer
6.85€/kg
 
3.43€/500gr
 
Add
 

 
Beef Liver E.E. Greek Bred > 5 Months
6.90€/kg
 
3.45€/500gr
 
Add
 

 
Pork Neck Steak Marinated Greek
6.90€/kg
 
3.45€/500gr
 
Add
 

 
Greek Pork Steak Bone In
7.00€/kg
 
3.50€/500gr
 
Add
 
Price Reduction Price Reduction

MIMIKOS
Mimikos Chicken Legs Greek 800 gr + 35% Free Product
7.06€/kg
 
7.62€
 
Add
 
Price Reduction Price Reduction

PINDOS
Pindos Free Range Chicken - 10% Cheaper
7.11€/kg
 
14.22€/2000gr
1 package approx. 2 kg
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

FARMA ANTONAKI
Farma Antonaki Rethymno Sausages
7.15€/kg
 
3.58€/500gr
 
Add
 

 
Greek Pork Belly Bone In
7.20€/kg
 
3.60€/500gr
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Pork Belly Marinated
7.20€/kg
 
3.60€/500gr
 
Add
 

 
Greek Pork Neck Steak Bone In
7.40€/kg
 
3.70€/500gr
 
Add
 

FARMA ANTONAKI
Farma Antonaki Village Pork Sausages
7.60€/kg
 
3.80€/500gr
 
Add
 

 
Greek Adult Goat
7.60€/kg
 
7.60€/1000gr
 
Select
 

 
Greek Chicken Drumsticks
7.70€/kg
 
3.85€/500gr
 
Add
 

 
Greek Pork Bites Boneless
7.85€/kg
 
3.93€/500gr
 
Select
 

 
Greek Pork Burger
7.95€/kg
 
3.98€/500gr
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Greek Pork Boneless
7.95€/kg
 
3.98€/500gr
 
Select
 

 
Pork Steak Marinated
7.95€/kg
 
3.98€/500gr
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved