Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

Breakfast & Drinks

99 products
Labels:
Brands:
-30%
Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Decoction Earl Grey Tea Organic Vegan 12 x 2 gr
0.25€/pc. 0.17€/pc.
2.95€
2.06€
 
Add
 
-30%
Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Decoction Pure Green Tea Organic Vegan 12 x 2 gr
0.25€/pc. 0.17€/pc.
2.95€
2.06€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Decoction Gentle Evening Organic Vegan Gluten Free 12 x 1 gr
0.32€/pc. 0.23€/pc.
3.88€
2.72€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Decoction Louisa Darling Organic Vegan Gluten Free 12 x 1,5 gr
0.32€/pc. 0.23€/pc.
3.88€
2.72€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Cretan Daylight Herbal Tea Organic Vegan Gluten Free 10 x 1.4 g
0.39€/pc. 0.27€/pc.
3.88€
2.72€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Ice Tea Lemon Organic Vegan Gluten Free 330 ml
4.09€/L 3.27€/L
1.35€
1.08€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Ice Tea Peach Organic Vegan Gluten Free 330 ml
4.09€/L 3.27€/L
1.35€
1.08€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Ice Tea Green Tea With Lemon & Matcha Organic Vegan Gluten Free 330 ml
4.09€/L 3.27€/L
1.35€
1.08€
 
Add
 
-16%
Hot Suggestions Hot Suggestions

EL GRECO
El Greco Honey from Thyme & Pine 900 gr
14.42€/kg 12.11€/kg
12.98€
10.90€
 
Add
 
-15%
Hot Suggestions Hot Suggestions

EL GRECO
El Greco Honey From Thyme & Pine 450 gr
15.29€/kg 13.00€/kg
6.88€
5.85€
 
Add
 
-10%
Hot Suggestions Hot Suggestions

PASTELI MICHEL
Pasteli Michel Sunflower Seed Pie 160 gr
16.88€/kg 15.19€/kg
2.70€
2.43€
 
Add
 
-10%
Hot Suggestions Hot Suggestions

PASTELI MICHEL
Pasteli Michel Pastel With Peanut 65 gr
20.62€/kg 18.62€/kg
1.34€
1.21€
 
Add
 
-10%
Hot Suggestions Hot Suggestions

PASTELI MICHEL
Pasteli Michel Pasteli Mix With Mandola 65 gr
31.54€/kg 28.31€/kg
2.05€
1.84€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KARTERAKI
Karteraki Herbal Decoction Cretan Tea Chamomile 10 x 1 gr
0.09€/pc.
 
0.88€
 
Add
 

KOPELI
kopelli Chamomile Instant Decoction 20 x 1,2 gr
0.09€/pc.
 
1.73€
 
Add
 

KOPELI
Kopelli Green Tea 20 x 2 gr
0.09€/pc.
 
1.87€
 
Add
 

KOPELI
Kopelli Herb Cocktail Decoction 20 x 1,2 gr
0.12€/pc.
 
2.40€
 
Add
 

KOPELI
Kopeli Tea Valerian & Lemon Balm Traditional Cretan Decoction 20 x 1,5 gr
0.12€/pc.
 
2.40€
 
Add
 

KOPELI
Kopeli Mountain Tea With Malotira and Marjoram Traditional Cretan Decoction 20 x 1 gr
0.12€/pc.
 
2.40€
 
Add
 

KOPELI
Kopeli Mountain Tea Traditional Cretan Decoction 20 x 1,2 gr
0.12€/pc.
 
2.40€
 
Add
 

KOPELI
Kopelli Green Tea With Herbs 20 x 1,8 gr
0.12€/pc.
 
2.40€
 
Add
 

KARTERAKI
Karteraki Herbal Beverage Cretan Traditional Tea 10 x 1 gr
0.15€/pc.
 
1.53€
 
Add
 

KARTERAKI
Karteraki Herbal Beverage Cretan Green Tea 10 x 1,2 gr
0.15€/pc.
 
1.53€
 
Add
 

KARTERAKI
Karteraki Herbal Beverage Cretan Tea 10 x 1 gr
0.15€/pc.
 
1.53€
 
Add
 

KARTERAKI
Karteraki Herbal Beverage Mountain Tea 10 x 1 gr
0.19€/pc.
 
1.92€
 
Add
 

MAMASCAFE
Mamascafe Frappe Coffee In Shaker
0.48€/pc.
 
0.48€
 
Add
 

KATRIN'S MARMALADES
Katrin's Marmelades Apricot jam 300 gr
8.90€/kg
 
2.67€
 
Add
 

KATRIN'S MARMALADES
Katrin's Marmelades Orange Apple Marmalade 300 gr
8.90€/kg
 
2.67€
 
Add
 

KATRIN'S MARMALADES
Katrin's Marmelades Strawberry jam 300 gr
8.90€/kg
 
2.67€
 
Add
 
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

NUT NUTTER
Nut Nutter Crunchy Peanut Butter Sugar Free Vegan 250 gr
9.44€/kg
 
2.36€
 
Add
 
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

NUT NUTTER
Nut Nutter Peanut Butter Sugar Free Vegan 250 gr
9.44€/kg
 
2.36€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

WILD FOREST
Wild Forest Pine Tree Honey 450 gr
10.87€/kg
 
4.89€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ARODAMOS
Arodamos Greek Forest Honey With Wild Herbs Savory & Thyme 800 gr
11.23€/kg
 
8.98€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KOUTANTOS FAMILY
Koutantos Family Wild Herbs & Coniferous Trees Honey 700 gr
11.40€/kg
 
7.98€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ARODAMOS
Arodamos Honey Greek Forest Honey Wild Herbs Throbbi & Thyme 450 gr
11.49€/kg
 
5.17€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

YIAYIAS TASTES
Yiayias Tastes Cretan Raisin Sultanina 170 gr
11.53€/kg
 
1.96€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

VARAKLAS FAMILY
Varaklas Family Thyme & Wild Herbs Honey 450 gr
11.71€/kg
 
5.27€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ARODAMOS
Arodamos Forest Honey with Thyme & Thyme Squeeze 500 g
11.84€/kg
 
5.92€
 
Add
 

IDIOSMOS
Honeycomb Honey from Thyme & Other Herbs of Crete 970 gr
12.65€/kg
 
12.27€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved