Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

FRUITS & VEGETABLES

131 products
Categories:
Fruit
Vegetables
Labels:
Brands:
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Greek Apples Gala
1.45€/kg
 
0.73€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Garlic Head Piece
0.48€/pc.
 
0.48€
 
Add
 

 
Greek Cabbage White
0.65€/kg
 
1.43€/2200gr
1 piece approx. 2.2 kg
Add
 

 
Greek Packaged Dry Onions
0.72€/kg
 
0.36€/500gr
1 bag approx. 2 kg
Add
 

 
Cretan Lettuce Piece
0.75€/pc.
 
0.75€
 
Add
 

 
Greek Celery Bunch
0.78€/pc.
 
0.78€
 
Add
 

 
Greek Watermelon Mini
0.80€/kg
 
3.84€/4800gr
 
Add
 

 
Greek Dill Bunch
0.85€/pc.
 
0.85€
 
Add
 

 
Greek Spring Onions Bunch
0.85€/pc.
 
0.85€
 
Add
 

 
Greek Parsley Bunch
0.85€/pc.
 
0.85€
 
Add
 

 
Greek Red Curly Lettuce Piece
0.95€/pc.
 
0.95€
 
Add
 

 
Greek Green Curly Lettuce Piece
0.95€/pc.
 
0.95€
 
Add
 

 
Greek Carrots
0.98€/kg
 
0.49€/500gr
13 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Oranges B
0.98€/kg
 
0.49€/500gr
7 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Potatoes
0.98€/kg
 
0.98€/1000gr
1 bag approx. 3 kg
Add
 

 
Cretan Potatoes
1.08€/kg
 
1.08€/1000gr
1 bag approx. 6 kg
Add
 

 
Cretan Oranges A
1.15€/kg
 
0.58€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Melon
1.15€/kg
 
2.07€/1800gr
 
Add
 

 
Greek Pumpkins
1.25€/kg
 
1.25€/1000gr
1 piece approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Tomatoes B'
1.40€/kg
 
0.70€/500gr
6 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Cyprus Potatoes
1.40€/kg
 
4.20€/3000gr
1 bag approx. 3 kg
Add
 

LUCIA'S FARM
Lucia's Farm Myrto Potatoes 3kg
1.40€/kg
 
4.20€/3000gr
 
Add
 

 
Greek Big Zucchinis
1.45€/kg
 
0.73€/500gr
5 pieces, about 1 kilogram
Add
 

 
Greek Beetroot
1.55€/kg
 
0.78€/500gr
5 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Impoted Lemons
1.65€/kg
 
0.83€/500gr
8 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Sellery
1.65€/kg
 
1.65€/1000gr
1 bunch approx. 1 kg
Add
 

 
Cretan Tomatoes A'
1.85€/kg
 
0.93€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Leeks
1.85€/kg
 
1.85€/1000gr
7 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Imported Bananas Dole
1.85€/kg
 
1.85€/1000gr
5 pieces approx. 1 kg
Add
 
Biological Biological

 
Greek Organic Oranges
1.85€/kg
 
4.16€/2250gr
1 bag approx. 2.2 kg
Add
 

 
Imported Pineapple
1.87€/kg
 
2.99€/1600gr
1 piece approx. 1.3 kg
Add
 

 
Greek Apples Gransmith
1.89€/kg
 
0.95€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Cucumbers Small
1.95€/kg
 
0.98€/500gr
7 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Small Zucchini
1.95€/kg
 
0.98€/500gr
10 pieces, approximately 1 kilogram
Add
 
Biological Biological

 
Cabbage White Organic Greek
1.95€/kg
 
5.85€/3000gr
1 piece approx. 2.5 to 3 kg
Add
 

 
Cretan Fresh Carrots
1.98€/kg
 
0.99€/500gr
8 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Starkin Apples A''
1.98€/kg
 
0.99€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 
Biological Biological

 
Central American Organic Bananas
1.98€/kg
 
2.77€/1400gr
1 package approx. 1.4 kg
Add
 

 
Greek Peaches
2.15€/kg
 
2.15€/1000gr
5 pieces approx. 1 kg
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved