Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

Fruits & Vegetables

44 products
Categories:
Fruit
Vegetables
Labels:
Brands:

 
Greek Celery Bunch
0.78€/pc.
 
0.78€
 
Add
 

 
Greek Watermelon Mini
0.80€/kg
 
3.84€/4800gr
 
Add
 

 
Greek Red Curly Lettuce Piece
0.95€/pc.
 
0.95€
 
Add
 

 
Greek Green Curly Lettuce Piece
0.95€/pc.
 
0.95€
 
Add
 

 
Cretan Potatoes
1.08€/kg
 
1.08€/1000gr
1 bag approx. 6 kg
Add
 

 
Cretan Oranges A
1.15€/kg
 
0.58€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Melon
1.15€/kg
 
2.07€/1800gr
 
Add
 

 
Greek Tomatoes B'
1.40€/kg
 
0.70€/500gr
6 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Sellery
1.65€/kg
 
1.65€/1000gr
1 bunch approx. 1 kg
Add
 

 
Cretan Tomatoes A'
1.85€/kg
 
0.93€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Cucumbers Small
1.95€/kg
 
0.98€/500gr
7 pieces approx. 1 kg
Add
 
Biological Biological

 
Cabbage White Organic Greek
1.95€/kg
 
5.85€/3000gr
1 piece approx. 2.5 to 3 kg
Add
 

 
Cretan Fresh Carrots
1.98€/kg
 
0.99€/500gr
8 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Cretan Atzouria
2.25€/kg
 
1.13€/500gr
6 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Cretan Tsakoniki Eggplants
2.35€/kg
 
1.18€/500gr
3 pieces approx. 1 kg
Add
 

 
Greek Eggplants
2.35€/kg
 
1.18€/500gr
4 pieces approx. 1 kg
Add
 
Biological Biological

 
Greek Carrots Organic
2.45€/kg
 
2.70€/1100gr
1 package approx. 1100gr.
Add
 

 
Cretan Strawberry Grapes
2.53€/kg
 
3.80€/1500gr
1 package approx. 1.5 kg
Add
 

 
Greek White Grapes
2.58€/kg
 
2.58€/1000gr
 
Add
 

 
Cretan Nychaki Grapes
2.65€/kg
 
2.65€/1000gr
1 package approx. 1 kg
Add
 
Biological Biological

 
Cretan Vine Tomatoes Organic
3.45€/kg
 
4.83€/1400gr
5 pieces approx. 1.4 kg
Add
 

 
Cretan Cucumber Packed 500 gr
3.70€/kg
 
1.85€
 
Add
 
Biological Biological

 
Greek Cucumbers Organic
3.95€/kg
 
4.74€/1200gr
1 package approx. 1.5 kg
Add
 
Biological Biological

 
Cretan Grape Sultani White Organic
3.98€/kg
 
1.99€/500gr
 
Add
 

 
Cretan Tomatoes Acorns 500 gr
4.90€/kg
 
2.45€
 
Add
 
Biological Biological

 
Cretan Tomatoes Acorns Organic 500 gr
6.70€/kg
 
3.35€
 
Add
 

LACHANOKOSMOS
Lachanokosmos Spring Salad Cretan 330 gr
7.18€/kg
 
2.37€
 
Add
 

LACHANOKOSMOS
Lachanokosmos Salad Italian Cretan 330 gr
7.18€/kg
 
2.37€
 
Add
 

LACHANOKOSMOS
Lachanokosmos Salad Lachanokosmos Cretan 330 gr
7.18€/kg
 
2.37€
 
Add
 

LACHANOKOSMOS
Lachanokosmos Salad Pandaisia Cretan 330 gr
7.18€/kg
 
2.37€
 
Add
 

LACHANOKOSMOS
Lachanokosmos Salad Tricolor Cretan 330 gr
7.18€/kg
 
2.37€
 
Add
 

LACHANOKOSMOS
Lachanokosmos Fresh Cut Cretan Yahnera 500 gr
7.26€/kg
 
3.63€
 
Add
 

 
Greek Rocket Leaves 100 gr
11.70€/kg
 
1.17€
 
Add
 

 
Cretan Pitahaya
13.50€/kg
 
6.75€/500gr
 
Add
 

ASKOFRUIT
Askofruit Cretan Pomegranate Seeds 150 gr
19.67€/kg
 
2.95€
 
Add
 

 
Cretan Garlic Bulbs Packaged 65 gr
23.85€/kg
 
1.55€
 
Add
 

 
Cretan Mint Packed 25 gr
40.80€/kg
 
1.02€
 
Add
 

 
Rosemary Packed Crete 25 gr
43.20€/kg
 
1.08€
 
Add
 

 
Cretan Thyme Packed 25 gr
43.20€/kg
 
1.08€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved