Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

Sauces & Dressings

174 products
Labels:
Brands:
-15%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

OIKONOMAKIS SALADS
Oikonomakis Salads Mustard Gluten Free 500 gr
5.10€/kg 4.34€/kg
2.55€
2.17€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce 1 lt
10.70€/L 8.02€/L
10.70€
8.02€
 
Add
 
-10%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

BIO FARMA
Bio Farma Mustard Organic 200 gr
15.30€/kg 13.75€/kg
3.06€
2.75€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Ramen Soup Base Soy Flavour Vegan 250 ml
23.12€/L 17.32€/L
5.78€
4.33€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Korean Style Vegan Teriyaki BBQ Sauce 250 ml
23.52€/L 17.64€/L
5.88€
4.41€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Teriyaki Sauce 250 ml
23.72€/L 17.80€/L
5.93€
4.45€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Tamari Soy Sauce Gluten Free 250 ml
23.92€/L 17.92€/L
5.98€
4.48€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce Vegan 150 ml
29.20€/L 21.87€/L
4.38€
3.28€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce With Less Salt Vegan 150 ml
32.20€/L 24.13€/L
4.83€
3.62€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce Tamari Vegan Gluten Free 150 ml
32.53€/L 24.40€/L
4.88€
3.66€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Pizza Sauce Vegan Gluten Free 400 gr
2.90€/kg
 
1.16€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Top Down Hot Vegan Gluten Free Ketchup 560 gr
3.25€/kg
 
1.82€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Top Down Vegan Gluten Free Ketchup 560 gr
3.25€/kg
 
1.82€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

KYKNOS
Kyknos Mayonnaise Premium Gluten Free 420 ml
3.64€/L
 
1.53€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Sauce Top Down BBQ Vegan Gluten Free Sauce 560 gr
3.68€/kg
 
2.06€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Vegan Gluten Free 330 gr
3.82€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Top Down With Stevia Vegan Gluten Free 540 gr
3.83€/kg
 
2.07€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Hot Mustard Gluten Free 500 gr
3.98€/kg
 
1.99€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Mustard Mild Gluten Free 500 gr
3.98€/kg
 
1.99€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Top Down 0% Vegan Sugar Free Gluten Free 550 gr
4.25€/kg
 
2.34€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

HEINZ
Heinz Ketchup Squeezy 570 gr
4.26€/kg
 
2.43€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

BRAVA
Brava Mustard Soft Gluten Free 250 gr
4.28€/kg
 
1.07€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

KYKNOS
Kyknos Light Mayonnaise Gluten Free 420 ml
4.33€/L
 
1.82€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

HEINZ
Heinz Ketchup Top Down 910 gr
4.47€/kg
 
4.07€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

BRAVA
Brava Ketchup Classic Gluten Free 400 gr
4.58€/kg
 
1.83€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

HEINZ
Heinz Ketchup Top Down 700 gr
4.63€/kg
 
3.24€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

CONDITO
Condito Burger Sauce Gluten Free 345 gr
4.67€/kg
 
1.61€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Top Down 0% Vegan Sugar Free Gluten Free 360 gr
4.69€/kg
 
1.69€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

KYKNOS
Kyknos Mayonnaise Premium Top Down Gluten Free 450 ml
4.69€/L
 
2.11€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

17
17 Caesar's Dressing 250 gr
4.72€/kg
 
1.18€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

BRAVA
Brava Mustard Soft Gluten Free 430 gr
4.84€/kg
 
2.08€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

HEINZ
Heinz Mayonnaise Seriously Good 480 ml
4.87€/L
 
2.34€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup 0% Vegan Sugar Free Gluten Free 320 gr
4.88€/kg
 
1.56€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Sauce Top Down BBQ Vegan Gluten Free 370 gr
4.92€/kg
 
1.82€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

HEINZ
Heinz Ketchup Squeezy 342 gr
4.94€/kg
 
1.69€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Basil Sauce Gluten Free Vegan 350 gr
4.94€/kg
 
1.73€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Sauce Napolitana Gluten Free Vegan 350 gr
4.94€/kg
 
1.73€
 
Add
 
Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

HEINZ
Heinz Ketchup Organic Vegan 580 gr
4.97€/kg
 
2.88€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

OIKONOMAKIS SALADS
Oikonomakis Salads Ketchup Gluten Free 500 gr
5.00€/kg
 
2.50€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved