Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

Hard cheeses

61 products
Labels:
Brands:
-15%
Hot Suggestions Hot Suggestions

EPIROS
Epiros Zamitha Grated Cheese 200 gr
14.50€/kg 12.30€/kg
2.90€
2.46€
 
Add
 
-10%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ZANETTI
Zanetti Grana Padano Cheese Flakes 100 gr
28.00€/kg 25.20€/kg
2.80€
2.52€
 
Add
 

ROYAL
Royal Regato Cheese 40% Wheel
10.75€/kg
 
2.69€/250gr
 
Select
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Regato Grated Cheese 200 gr
11.40€/kg
 
2.28€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KERRYGOLD
Kerrygold Regato Cheese Ireland 25.5% Wheel
11.50€/kg
 
2.88€/250gr
 
Select
 

LEADER
Leader Cheese Regato Grated 400 gr
12.08€/kg
 
4.83€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KERRYGOLD
Kerrygold Regato Light Cheese 16% Wheel
12.27€/kg
 
3.07€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

AMARI
Amari Graviera Crete PDO
12.95€/kg
 
3.24€/250gr
 
Select
 

THERGIAKIS
Thergiakis Graviera
13.96€/kg
 
3.49€/250gr
 
Select
 

THERGIAKIS
Thergiakis Cretan Kefalotyri
13.96€/kg
 
3.49€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

STAMATOGIORGIS
Stamatogiorgis Crete Kefalotyri
13.97€/kg
 
3.49€/250gr
 
Select
 

NTRETOS
Ntretos Graviera Cheese
14.30€/kg
 
3.58€/250gr
 
Select
 

ST. ANGELO
St. Angelo Italian Hard Cheese
14.80€/kg
 
3.70€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KARGAKIS
Kargakis Graviera Cheese
14.94€/kg
 
3.74€/250gr
 
Select
 

PARASYRIS
Parasyris Graviera
14.98€/kg
 
3.75€/250gr
 
Select
 

PARASYRIS
Parasyris Kefalotyri Crete
14.98€/kg
 
3.75€/250gr
 
Select
 

KERRYGOLD
Kerrygold Regato Grated Cheese 400 gr
15.20€/kg
 
6.08€
 
Add
 

PARRANO
Parrano Robusto Cheese
15.48€/kg
 
3.87€/250gr
 
Select
 

UNION OF MYLOPOTAMOS
Union of Mylopotamos Graviera Cheese
15.80€/kg
 
3.95€/250gr
 
Select
 

STAMATOGIORGIS
Stamatogiorgis Graviera
15.88€/kg
 
3.97€/250gr
 
Select
 

STAMATOGIORGIS
Stamatogiorgis Gravieraki
15.88€/kg
 
3.97€/250gr
 
Select
 

SYLLIGARDOS
Sylligardos Kefalotyri
15.90€/kg
 
3.98€/250gr
 
Select
 

GERAKI
Geraki Graviera Cheese
16.45€/kg
 
4.11€/250gr
 
Select
 

KARGAKIS
Kargakis Kefalotyri Crete
16.60€/kg
 
4.15€/250gr
 
Select
 

BALANTINOS
Balantinos Graviera
16.70€/kg
 
4.18€/250gr
 
Select
 

KALOGERAKI
Kalogeraki Kefalotyri
16.78€/kg
 
4.20€/250gr
 
Select
 

KALOGERAKI
Kalogeraki Mini Gravieraki
16.90€/kg
 
4.23€/250gr
 
Select
 

KOSTAKIS
Kostakis Graviera
16.90€/kg
 
4.23€/250gr
 
Select
 

KALOGERAKI
Kalogeraki Graviera Light
16.95€/kg
 
4.24€/250gr
 
Select
 

ZEUS CAVEN
Zeus' Caven Cretan Graviera PDO
17.25€/kg
 
4.31€/250gr
 
Select
 

STEIAKAKIS
Steiakakis Graviera
17.28€/kg
 
4.32€/250gr
 
Select
 

STEIAKAKIS
Steiakakis Kefalotyri Mini
17.28€/kg
 
4.32€/250gr
 
Select
 

STEIAKAKIS
Steiakakis Cretan Kefalotyri
17.28€/kg
 
4.32€/250gr
 
Select
 

STEIAKAKIS
Steiakakis Graviera Packaged 350 gr
17.43€/kg
 
6.10€
 
Add
 

AMARI
Amari Graviera Sweet Cretan Graviera Loaf
17.45€/kg
 
4.36€/250gr
 
Select
 

NAXOS COOPERATVE
Naxos Cooperative Graviera Cheese Naxos PDO
17.50€/kg
 
4.38€/250gr
 
Select
 

SOFOULIS
Sofoulis Graviera
17.60€/kg
 
4.40€/250gr
 
Select
 

 
Grana Padano cheese
17.60€/kg
 
4.40€/250gr
 
Select
 

TZOURMPAKI
Tzourmpaki Graviera
17.70€/kg
 
4.43€/250gr
 
Select
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved