Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

PACKAGED FOOD

1286 products
Labels:
Brands:
Hot Suggestions Hot Suggestions

AROSIS
Arosis Lentils Fine Grevena 500 gr
2.48€/kg
 
1.24€
 
Add
 
-26%
Hot Suggestions Hot Suggestions

CHION
Chion Crystal Fine Iodized Sea Salt 500 gr
1.64€/kg 1.22€/kg
0.82€
0.61€
 
Add
 
-40%
Hot Suggestions Hot Suggestions

HLIOS
Hlios Spaghetti Linguini 500 gr
2.24€/kg 1.34€/kg
1.12€
0.67€
 
Add
 
-20%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ALLATINI
Allatini All Purpose Flour 1 kg
1.68€/kg 1.34€/kg
1.68€
1.34€
 
Add
 
-30%
Hot Suggestions Hot Suggestions

MILLS OF CRETE
Mills of Crete Hard Flour 1 kg
1.95€/kg 1.36€/kg
1.95€
1.36€
 
Add
 
-40%
Hot Suggestions Hot Suggestions

HLIOS
Hlios Pasta Little Dinosaurs 500 gr
2.48€/kg 1.48€/kg
1.24€
0.74€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

HERA
Hera Classic Sea Salt Iodized Fine 1 kg
1.99€/kg 1.49€/kg
1.99€
1.49€
 
Add
 
-11%
Hot Suggestions Hot Suggestions

GREKA
Greka Lightly Concentrated Tomato Juice 500 gr
1.74€/kg 1.54€/kg
0.87€
0.77€
 
Add
 
-20%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ALLATINI
Allatini Self Rising Flour 500 gr
2.08€/kg 1.66€/kg
1.04€
0.83€
 
Add
 
-30%
Hot Suggestions Hot Suggestions

MILLS OF CRETE
Mills of Crete Mix for Traditional Bread 1 kg
2.50€/kg 1.75€/kg
2.50€
1.75€
 
Add
 
-45%
Hot Suggestions Hot Suggestions

HLIOS
Hlios Pasta Whole Wheat Orzo 500 gr
3.36€/kg 1.84€/kg
1.68€
0.92€
 
Add
 
-15%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ST. GEORGE MILLS
St. George Mills Flour For Bakery Products Hard No1 1 kg
2.28€/kg 1.94€/kg
2.28€
1.94€
 
Add
 
-15%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ST. GEORGE MILLS
St. George Mills Pastry Flour Soft No2 1 kg
2.28€/kg 1.94€/kg
2.28€
1.94€
 
Add
 
-37%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FISI
Fisi Borwn Sugar 500 gr
3.10€/kg 1.96€/kg
1.55€
0.98€
 
Add
 
-40%
Hot Suggestions Hot Suggestions

HLIOS
Hlios Pasta Vegetable Orzo 500 gr
3.98€/kg 2.38€/kg
1.99€
1.19€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Beans in Tomato Sauce 420 gr
3.24€/kg 2.43€/kg
1.36€
1.02€
 
Add
 
-15%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KANAKIS
Kanakis Small Lentils 1 kg
2.90€/kg 2.46€/kg
2.90€
2.46€
 
Add
 
-5%
Hot Suggestions Hot Suggestions

NUTRIA
Nutria Sunflower Oil 1 lt
2.72€/L 2.58€/L
2.72€
2.58€
 
Add
 
-5%
Hot Suggestions Hot Suggestions

NUTRIA
Nutria Sunflower Oil 2 lt
2.71€/L 2.58€/L
5.42€
5.15€
 
Add
 
-16%
Hot Suggestions Hot Suggestions

GREKA
Greka Polpa Tomato Crispy Tomato Crunch 400 gr
3.15€/kg 2.65€/kg
1.26€
1.06€
 
Add
 
-20%
Hot Suggestions Hot Suggestions

CAPUTO
Caputo All Purpose Flour Manitoba Oro 1 kg
3.54€/kg 2.83€/kg
3.54€
2.83€
 
Add
 
-40%
Hot Suggestions Hot Suggestions

AROSIS
Arosis Rice Carolina Serres 500 gr
5.20€/kg 3.12€/kg
2.60€
1.56€
 
Add
 
-40%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis Corn Flour Vegan 200 gr
5.50€/kg 3.30€/kg
1.10€
0.66€
 
Add
 
-15%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

BIO FARMA
Bio Farma Farina Organic 500 gr
3.96€/kg 3.36€/kg
1.98€
1.68€
 
Add
 
-10%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

BIO FARMA
Bio Farma Tomato Passata Organic 680 gr
3.79€/kg 3.41€/kg
2.58€
2.32€
 
Add
 
-10%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

BIO FARMA
Bio Farma Tomato Finely Chopped Organic 400 gr
3.98€/kg 3.58€/kg
1.59€
1.43€
 
Add
 
-15%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

OIKONOMAKIS SALADS
Oikonomakis Salads Mustard Gluten Free 500 gr
5.10€/kg 4.34€/kg
2.55€
2.17€
 
Add
 
-10%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

BIO FARMA
Bio Farma Tomato Homemade Organic 680 gr
4.82€/kg 4.34€/kg
3.28€
2.95€
 
Add
 
-15%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

BIO FARMA
Bio Farma Rice Parboiled Organic 500 gr
5.12€/kg 4.36€/kg
2.56€
2.18€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Red Beans 400 gr
5.83€/kg 4.37€/kg
1.40€
1.05€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis Dumpling Mix 255 gr
7.14€/kg 4.63€/kg
1.82€
1.18€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

EDEM
Edem Red Beans Vegan 400 gr
7.17€/kg 5.37€/kg
1.72€
1.29€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Peas 270 gr
7.63€/kg 5.70€/kg
2.06€
1.54€
 
Add
 
-15%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

BIO FARMA
Bio Farma Basmati Rice Organic 500 gr
6.96€/kg 5.92€/kg
3.48€
2.96€
 
Add
 
-10%
Hot Suggestions Hot Suggestions

XENIA
Xenia Sweet Corn 340 gr
7.19€/kg 6.46€/kg
2.05€
1.84€
 
Add
 
-9%
Hot Suggestions Hot Suggestions

CHRYSELIA
Chryselia Classic Olive Oil 1 lt
7.20€/L 6.58€/L
7.20€
6.58€
 
Add
 
-20%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Noodles Egg Noodles 300 gr
8.57€/kg 6.87€/kg
2.57€
2.06€
 
Add
 
-20%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Noodles Vegan 5 x 75 gr
8.67€/kg 6.93€/kg
3.25€
2.60€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

EDEM
Edem Sweet Corn Vegan 170 gr
10.00€/kg 7.47€/kg
1.70€
1.27€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved