Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

Gluten free

594 products
Labels:
Brands:
-30%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Decoction Gentle Evening Organic Vegan Gluten Free 12 x 1 gr
0.32€/pc. 0.23€/pc.
3.88€
2.72€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Decoction Louisa Darling Organic Vegan Gluten Free 12 x 1,5 gr
0.32€/pc. 0.23€/pc.
3.88€
2.72€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Cretan Daylight Herbal Tea Organic Vegan Gluten Free 10 x 1.4 g
0.39€/pc. 0.27€/pc.
3.88€
2.72€
 
Add
 
-26%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KOYKAKIS FARM
Koukakis Farm Kefir with Banana Oats & Honey 330 ml
4.09€/L 3.03€/L
1.35€
1.00€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Ice Tea Lemon Organic Vegan Gluten Free 330 ml
4.09€/L 3.27€/L
1.35€
1.08€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Ice Tea Peach Organic Vegan Gluten Free 330 ml
4.09€/L 3.27€/L
1.35€
1.08€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Biological Biological Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

THAMMA
Thamma Ice Tea Green Tea With Lemon & Matcha Organic Vegan Gluten Free 330 ml
4.09€/L 3.27€/L
1.35€
1.08€
 
Add
 
-51%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

TOSTAKI
Tostaki Parizaki Gluten Free 330 gr
7.97€/kg 3.94€/kg
2.63€
1.30€
 
Add
 
-15%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

OIKONOMAKIS SALADS
Oikonomakis Salads Mustard Gluten Free 500 gr
5.10€/kg 4.34€/kg
2.55€
2.17€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

IFANTIS
Ifantis Taramosalata Gluten Free 400 gr
7.95€/kg 6.35€/kg
3.18€
2.54€
 
Add
 
-35%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

CONDITO
Condito Russian Salad Vegan Gluten Free 250 gr
9.80€/kg 6.36€/kg
2.45€
1.59€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

OLYMPIC
Olympic Gelo Jelly Candies Vegan Gluten Free 450 gr
8.84€/kg 6.62€/kg
3.98€
2.98€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

PAN
Pan Zafeiropoulos Balsamic Cream Gluten Free 250 ml
11.32€/L 7.92€/L
2.83€
1.98€
 
Add
 
-35%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

CONDITO
Condito Farmer's Salad Vegan Gluten Free 250 gr
13.84€/kg 9.00€/kg
3.46€
2.25€
 
Add
 
-50%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

TOSTAKI
Tostaki Smoked Turkey Sliced Gluten Free 160 gr
18.44€/kg 9.19€/kg
2.95€
1.47€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

PAN
Pan Zafeiropoulos Balsamic Vinegar With Mango Gluten Free 250 ml
13.40€/L 9.36€/L
3.35€
2.34€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

FARMA ANTONAKI
Farma Antonaki Smoked Country Sausage Gluten Free 275 gr
12.07€/kg 9.67€/kg
3.32€
2.66€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Rice Noodles Stir Fry Vegan Gluten Free 225 gr
12.89€/kg 10.31€/kg
2.90€
2.32€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Rice Noodles Flat Rice Noodles Vegan Gluten Free 225 gr
12.89€/kg 10.31€/kg
2.90€
2.32€
 
Add
 
-13%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

MOUSLINE
Mousline Mashed Potatoes Gluten Free 125 gr
11.92€/kg 10.32€/kg
1.49€
1.29€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

MEZETE
Mezete Hummus Salad With Peppers Vegan Gluten Free 215 gr
15.26€/kg 11.44€/kg
3.28€
2.46€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

MEZETE
Mezete Hummus Salad With Tahini Vegan Gluten Free 215 gr
15.26€/kg 11.44€/kg
3.28€
2.46€
 
Add
 
-40%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

CRETA FARMS
Creta Farms En Elladi Mini Dry Salami With Olive Oil Gluten Free 200 gr
20.20€/kg 12.10€/kg
4.04€
2.42€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

IFANTIS
Ifantis Lefkada Air Salami Gluten Free 180 gr
18.28€/kg 13.72€/kg
3.29€
2.47€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

PATERAKIS FAMILY
Paterakis Family Gluten Free Smoked Steak 200 gr
17.50€/kg 14.00€/kg
3.50€
2.80€
 
Add
 
-40%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

CRETA FARMS
Creta Farms En Elladi Dry Salami With Olive Oil In Slices Gluten Free 100 gr
24.50€/kg 14.70€/kg
2.45€
1.47€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

CRUNCH
Crunch Milk Chocolate Gluten Free 100 gr
21.80€/kg 15.30€/kg
2.18€
1.53€
 
Add
 
-30%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

CRUNCH
Crunch Chocolate White Gluten Free 100 gr
21.80€/kg 15.30€/kg
2.18€
1.53€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

HIPP
Hipp Baby Meal Corn With Potatoes & Turkey 5+ Months Organic Gluten Free 190 gr
20.84€/kg 16.68€/kg
3.96€
3.17€
 
Add
 
-35%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

ESTI
Esti Plant Based Turkey Slices Vegan Gluten Free 100 gr
26.50€/kg 17.20€/kg
2.65€
1.72€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Tamari Soy Sauce Gluten Free 250 ml
23.92€/L 17.92€/L
5.98€
4.48€
 
Add
 
-15%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

SYMPOSION
Symposion Air Salami From Lefkada Gluten Free 225 gr
25.24€/kg 21.47€/kg
5.68€
4.83€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce Tamari Vegan Gluten Free 150 ml
32.53€/L 24.40€/L
4.88€
3.66€
 
Add
 
-10%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

CRISP ROLLS
Crisp Protein Rice Cakes With Sweet Paprika Gluten-Free 82 g
32.93€/kg 29.63€/kg
2.70€
2.43€
 
Add
 
-9%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

SNACK BANG
Snack Bang Chips Paprika Flavour Vegan Gluten Free 50 gr
39.60€/kg 36.20€/kg
1.98€
1.81€
 
Add
 
-9%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

SNACK BANG
Snack Bang Chips Cheese Flavour Vegan Gluten Free 50 gr
39.60€/kg 36.20€/kg
1.98€
1.81€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KINDER
Kinder Surprise Gluten Free Chocolate Egg 20 gr
70.00€/kg 56.00€/kg
1.40€
1.12€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

NESCAFE
Nescafe Gold Instant Coffee Drink Cappuccino Gluten Free 10 x 14 gr
0.34€/pc.
 
3.38€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

KROCUS KOZANIS
Krocus Kozanis Drink with Krokos Kozanis & Honey Gluten Free 10 x 1,8 gr
0.40€/pc.
 
3.95€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved