Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

Semi-hard cheeses

78 products
Labels:
Brands:
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese 380 gr
18.11€/kg 11.76€/kg
6.88€
4.47€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese Light 380 gr
19.42€/kg 12.63€/kg
7.38€
4.80€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese Slices 200 gr
21.35€/kg 13.90€/kg
4.27€
2.78€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese Light In Slices 200 gr
22.25€/kg 14.45€/kg
4.45€
2.89€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Smoked Trikalino Cheese Slices 200 gr
22.25€/kg 14.45€/kg
4.45€
2.89€
 
Add
 

 
Edam 40% Imported Edam cheese Loaf
5.75€/kg
 
1.44€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 

 
Gouda Cheese 48% Imported Loaf
5.80€/kg
 
1.45€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
German Edam Sliced Cheese 350 gr
6.57€/kg
 
2.30€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
German Edam Grated Cheese 400 gr
6.63€/kg
 
2.65€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Gouda German Cheese In Slices 350 gr
6.71€/kg
 
2.35€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Gouda German Cheese Grated 400 gr
6.75€/kg
 
2.70€
 
Add
 

ROYAL
Royal Cheese Mozzarella 40% Loaf
6.80€/kg
 
1.70€/250gr
 
Select
 

ROYAL DAM
Maasdam Gouda Cheese Wheel
6.95€/kg
 
1.74€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ADORO
Adoro Gouda Cheese Creamy 30% Loaf
7.05€/kg
 
1.76€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ADORO
Adoro Light Cheese 10% Loaf
7.18€/kg
 
1.80€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

DIROLLO
Dirollo Cheese 16% Loaf
7.22€/kg
 
1.81€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MILNER
Milner Dutch Cheese 18% Loaf
7.46€/kg
 
1.87€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MILNER
Milner Dutch Cheese 19% Wheel
7.46€/kg
 
1.87€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ARLA
Arla Cheese Mozzarella 40% Loaf
8.18€/kg
 
2.05€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 

NOUNOU
Nuunou Gouda Cheese 30% Loaf
9.08€/kg
 
2.27€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 

NOUNOU
Nounou Light Cheese 11% Loaf
9.56€/kg
 
2.39€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 

ALDA
Alda Cheddar Cheese Loaf
9.60€/kg
 
2.40€/250gr
 
Select
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Edam cheese In Slices 200 gr
9.75€/kg
 
1.95€
 
Add
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Gouda cheese In Slices 200 gr
9.90€/kg
 
1.98€
 
Add
 

DIROLLO
Dirollo Mozzarella Cheese 16% Loaf
9.95€/kg
 
2.49€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

DIROLLO
Dirollo Emmental Light Cheese 16% Loaf
10.35€/kg
 
2.59€/250gr
 
Select
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Gouda Cheese Grated 200 gr
10.40€/kg
 
2.08€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ADORO
Adoro Cheese Gouda Creamy In Fetes 175 gr
10.46€/kg
 
1.83€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

DIROLLO
Dirollo Sliced Cheese 175 gr
10.46€/kg
 
1.83€
 
Add
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Cheese Mozzarella In Slices 200 gr
10.70€/kg
 
2.14€
 
Add
 

NOUNOU
Nounou Emmental Cheese 29% Loaf
10.70€/kg
 
2.68€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

EPIROS
Epiros Family Cheese Frazola
10.90€/kg
 
2.73€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KOLIOS
Kolios Semi Hard Cheese 24% Loaf
10.94€/kg
 
2.74€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KERRYGOLD
Kerrygold Cheddar Cheese Red 32% Loaf
10.96€/kg
 
2.74€/250gr
 
Select
 

NOUNOU
Nounou Protein Soft Cheese 10% Loaf
10.97€/kg
 
2.74€/250gr
10 slices, approx. 250 g
Select
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Emmental Cheese In Slices 200 gr
11.00€/kg
 
2.20€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ADORO
Adoro Sliced Cheddar Cheese for Burger 200 gr
11.25€/kg
 
2.25€
 
Add
 

ARLA
Arla Havarti Cheese 45% Loaf
11.58€/kg
 
2.90€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved