Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

CHEESE & VEGETABLE REPLACEMENTS

269 products
Labels:
Brands:
-11%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ROYAL
Royal Fresh Mozzarella Cheese 45% Fats 125 gr
10.56€/kg 9.36€/kg
1.32€
1.17€
 
Add
 
-20%
Hot Suggestions Hot Suggestions Lactose free Lactose free

OLYMPOS
Olympos Freelact White Cheese Lactose Free 500 gr
13.36€/kg 10.68€/kg
6.68€
5.34€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese 380 gr
18.11€/kg 11.76€/kg
6.88€
4.47€
 
Add
 
-15%
Hot Suggestions Hot Suggestions

EPIROS
Epiros Zamitha Grated Cheese 200 gr
14.50€/kg 12.30€/kg
2.90€
2.46€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese Light 380 gr
19.42€/kg 12.63€/kg
7.38€
4.80€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese Slices 200 gr
21.35€/kg 13.90€/kg
4.27€
2.78€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Trikalino Cheese Light In Slices 200 gr
22.25€/kg 14.45€/kg
4.45€
2.89€
 
Add
 
-35%
Hot Suggestions Hot Suggestions

FAGE
Fage Smoked Trikalino Cheese Slices 200 gr
22.25€/kg 14.45€/kg
4.45€
2.89€
 
Add
 
-10%
Hot Suggestions Hot Suggestions

ZANETTI
Zanetti Grana Padano Cheese Flakes 100 gr
28.00€/kg 25.20€/kg
2.80€
2.52€
 
Add
 

GAROS
Garos Almi Brine 1 lt
1.05€/L
 
1.05€
 
Add
 

 
Edam 40% Imported Edam cheese Loaf
5.75€/kg
 
1.44€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 

 
Gouda Cheese 48% Imported Loaf
5.80€/kg
 
1.45€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
German Edam Sliced Cheese 350 gr
6.57€/kg
 
2.30€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MEVGAL
Mevgal White Brine Cheese
6.58€/kg
 
1.65€/250gr
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Lactose free Lactose free

KREMEL
Kremel Plant-Based Lactose-Free Vegan Gluten-Free Loaf
6.60€/kg
 
1.65€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
German Edam Grated Cheese 400 gr
6.63€/kg
 
2.65€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Gouda German Cheese In Slices 350 gr
6.71€/kg
 
2.35€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

 
Gouda German Cheese Grated 400 gr
6.75€/kg
 
2.70€
 
Add
 

ROYAL
Royal Cheese Mozzarella 40% Loaf
6.80€/kg
 
1.70€/250gr
 
Select
 

ROYAL DAM
Maasdam Gouda Cheese Wheel
6.95€/kg
 
1.74€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ADORO
Adoro Gouda Cheese Creamy 30% Loaf
7.05€/kg
 
1.76€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ADORO
Adoro Light Cheese 10% Loaf
7.18€/kg
 
1.80€/250gr
 
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

DIROLLO
Dirollo Cheese 16% Loaf
7.22€/kg
 
1.81€/250gr
 
Select
 

RODOPI
Rodopi White Cow Cheese
7.45€/kg
 
1.86€/250gr
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MILNER
Milner Dutch Cheese 18% Loaf
7.46€/kg
 
1.87€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MILNER
Milner Dutch Cheese 19% Wheel
7.46€/kg
 
1.87€/250gr
 
Select
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions Lactose free Lactose free

KOLIOS
Kolios White Pastry Lactose Free Vegan Gluten Free
7.64€/kg
 
1.91€/250gr
 
Add
 

ROYAL
Royal Cottage Cheese 4% Fats 200 gr
8.10€/kg
 
1.62€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ARLA
Arla Cheese Mozzarella 40% Loaf
8.18€/kg
 
2.05€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 

ROYAL
Royal Cream Cheese 70% Fats 200 gr
8.20€/kg
 
1.64€
 
Add
 

ROYAL
Royal Cream Cheese Light 40% Fats 200 gr
8.20€/kg
 
1.64€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ADORO
Adoro Cream Cheese 200 gr
8.45€/kg
 
1.69€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ADORO
Adoro Cream Cheese Light 200 gr
8.45€/kg
 
1.69€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions Lactose free Lactose free

VIOFAST
Viofast Plant Based White Cheese For Fasting Lactose Free Vegan Gluten Free Loaf
8.68€/kg
 
2.17€/250gr
 
Add
 

KOUVARAKIS
Kouvarakis Sour Cheese Sitia P.D.O
8.78€/kg
 
2.20€/250gr
 
Add
 

NOUNOU
Nuunou Gouda Cheese 30% Loaf
9.08€/kg
 
2.27€/250gr
10 slices approx. 250 gr
Select
 

UNION OF MYLOPOTAMOS
Union Of Mylopotamos Cretan Mizithra Sour PDO 500 gr
9.20€/kg
 
4.60€
 
Add
 

KALOGERAKI
Kalogeraki Cretan Xynomyszithra PDO 350 gr
9.23€/kg
 
3.23€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved