Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

Wines

153 products
Labels:
Brands:
-9%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

PATERIANAKIS
Paterianakis Melissinos Wine Rose Organic 750 ml
22.80€/L 20.81€/L
17.10€
15.61€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

UNION OF AGRICULTURAL COOPERATIVES OF IRAKLION
Union Of Agricultural Cooperatives Of Heraklion Cretan Konaki Wine White 5 lt
2.46€/L
 
12.32€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

UNION OF AGRICULTURAL COOPERATIVES OF IRAKLION
Union Of Agricultural Cooperatives Of Heraklion Cretan Konaki Wine Rose 5 lt
2.57€/L
 
12.83€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

MALAMATINA
Malamatina Retsina 3 lt
2.59€/L
 
7.76€
 
Add
 
18+ 18+

VINOBON
Vinobon White Wine Vidiano Moschato Spinas 1,5 lt
2.65€/L
 
3.98€
 
Add
 
18+ 18+

LATO
Lato Traditional Red Dry Wine 5 lt
2.79€/L
 
13.95€
 
Add
 
18+ 18+

LATO
Lato Traditional Wine White Dry 5 lt
2.79€/L
 
13.95€
 
Add
 
18+ 18+

VINOBON
Vinobon Wine Kotsifali Rose 1,5 lt
2.80€/L
 
4.20€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

UNION OF AGRICULTURAL COOPERATIVES OF IRAKLION
Union Of Agricultural Cooperatives Of Heraklion Cretan Konaki Wine Red 5 lt
2.82€/L
 
14.11€
 
Add
 
18+ 18+

VINOBON
Vinobon Red Wine Kotsifali Syrah 1,5 lt
2.83€/L
 
4.25€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

DASKALAKIS TITOMICHELAKIS
Daskalakis Titomichelakis Red Wine Dry 3 lt
3.05€/L
 
9.16€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

DASKALAKIS TITOMICHELAKIS
Daskalakis Titomichelakis White Dry Wine 3 lt
3.05€/L
 
9.16€
 
Add
 
18+ 18+

STRATARIDAKIS
Strataridakis Wine Askos Tou Notou White 5 lt
3.18€/L
 
15.90€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

CLAUDIO
Claudio Sangria Sparkling Wine 1.5 lt
3.23€/L
 
4.84€
 
Add
 
18+ 18+

CRUZARES
Cruzares Sangria Wine 1 lt
3.25€/L
 
3.25€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

MALAMATINA
Malamatina Retsina 500 ml
3.48€/L
 
1.74€
Price includes a bottle deposit/value of 0.20€
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ENOSI PEZON
Enosi pezon The Wine of the Company White 3 lt
3.49€/L
 
10.48€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ENOSI PEZON
Enosi Pezon The Wine of the Company White 1 lt
3.69€/L
 
3.69€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

INATI
Inati Red Wine Bag 3 lt
3.71€/L
 
11.13€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

INATI
Inati White Wine Bag 3 lt
3.71€/L
 
11.13€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ENOSI PEZON
Enosi Pezon The Wine of the Company Red 1 lt
3.87€/L
 
3.87€
 
Add
 
18+ 18+

CENTRAL UNION OF CHANIA
Central Union Of Chania Retsina 500 ml
3.90€/L
 
1.95€
Price includes a bottle deposit/value of 0.16€
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

EKAVI
Ekavi Retsina 500 ml
4.16€/L
 
2.08€
Price includes a bottle deposit/value of 0.32€
Add
 
18+ 18+

FINA
Fina Retsina 500 ml
4.24€/L
 
2.12€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ALEXAKIS
Alexakis White Sail Wine White 750 ml
4.65€/L
 
3.49€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

EKAVI
Ekavi Retsina 1,5 lt
4.67€/L
 
7.00€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ALEXAKIS
Alexakis Sail Wine Rose 750 ml
4.84€/L
 
3.63€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ALEXAKIS
Alexakis Sail Red Wine 750 ml
4.97€/L
 
3.73€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

LATO
Lato Wine White Semi-Sweet Wine 750 ml
5.00€/L
 
3.75€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

LATO
Lato Wine Red Semi-Sweet 750 ml
5.20€/L
 
3.90€
 
Add
 
18+ 18+

M3 CUBED
M3 Cubed Red Wine Red Dry 3 lt
5.28€/L
 
15.85€
 
Add
 
18+ 18+

M3 CUBED
M3 Cubed Wine White Dry 3 lt
5.28€/L
 
15.85€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

KRITIKOS
Kritikos Vin De Crete Wine White Dry 750 ml
5.79€/L
 
4.34€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

KRITIKOS
Kritikos Vin De Crete Red Wine Red Dry 750 ml
5.92€/L
 
4.44€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

KRITIKOS
Kritikos Vin De Crete Wine Rose Dry 750 ml
5.92€/L
 
4.44€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ALEXAKIS
Alexakis Kariki Wine White Dry 750 ml
6.05€/L
 
4.54€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ALEXAKIS
Alexakis Kariki Wine Liatiko Rose 750 ml
6.37€/L
 
4.78€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

ALEXAKIS
Alexakis Kariki Red Wine Red Dry 750 ml
6.45€/L
 
4.84€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions 18+ 18+

LES ORMES
Les Ormes De Cambras Red Merlot Wine 750 ml
6.53€/L
 
4.90€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved