Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

DAIRY & REFRIGERATED PRODUCTS

660 products
Labels:
Brands:
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions Lactose free Lactose free Price Reduction Price Reduction

ALPRO
Alpro Vegetable Chocolate Lactose Free Chocolate Drink Vegan Gluten Free 1 lt
3.21€/L
 
3.21€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions Lactose free Lactose free Price Reduction Price Reduction

ALPRO
Alpro Vegetable Drink Dark Chocolate Lactose Free Vegan Gluten Free 1 lt
3.22€/L
 
3.22€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Lactose free Lactose free

DELTA
Delta Plant Based Coconut Beverage No Added Sugar Lactose Free Vegan Gluten Free 1 lt
3.22€/L
 
3.22€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

NOUNOU
Nounou Kid Milk Evaporated 400 gr
3.23€/kg
 
1.29€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

NOUNOU
Nounou Noulac Milk 2nd Infant Age 6+ Months 400 gr
3.23€/kg
 
1.29€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions Lactose free Lactose free Price Reduction Price Reduction

ALPRO
Alpro Protein Vegetable Soy Beverage Chocolate Lactose Free Vegan Gluten Free 1 lt
3.24€/L
 
3.24€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KOYKAKIS FARM
Koukakis Farm Kefir with Strawberry Cherry Raspberry 330 ml
3.27€/L
 
1.08€
 
Add
 

KOYKAKIS FARM
Koukakis Farm Natural Orange Juice 1 lt
3.28€/L
 
3.28€
 
Add
 

XRISTODOULOU FAMILY
Xristodoulou Family Juice 9 Fruits 7 Vitamins 1 lt
3.35€/L
 
3.35€
 
Add
 
Biological Biological

OLYMPOS
Olympos Organic Goat Milk Light 1,7% 1 lt
3.38€/L
 
3.38€
 
Add
 

KRI KRI
Kri Kri Homemade Yoghurt Dessert 2 % 1 kg
3.38€/kg
 
3.38€
 
Add
 

KRI KRI
Kri Kri Homemade Yoghurt Dessert 5 % 1 kg
3.38€/kg
 
3.38€
 
Add
 

OLYMPOS
Olympos Natural Apple & Peach Juice 1 lt
3.42€/L
 
3.42€
 
Add
 
Lactose free Lactose free

OLYMPOS
Olympos Lactose-free Goat Milk Light 1,5% 1 lt
3.45€/L
 
3.45€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Lactose free Lactose free

ALPRO
Alpro Plant Based Drink Matcha Coconut Lactose Free Vegan Gluten Free 1 lt
3.45€/L
 
3.45€
 
Add
 
Vegan Vegan

DELTA
Delta Protein Plus Plant Based Oat Drink With Banana & Cocoa No Added Sugar Vegan 1 lt
3.48€/L
 
3.48€
 
Add
 
Vegan Vegan

DELTA
Delta Protein Plus Plant Based Oat Drink Orange & Cocoa No Added Sugar Vegan 1 lt
3.48€/L
 
3.48€
 
Add
 
Vegan Vegan Lactose free Lactose free

DELTA
Delta Protein Plus Plant Based Oat Drink With Berries & Cocoa No Added Sugar Lactose Free Vegan 1 lt
3.48€/L
 
3.48€
 
Add
 
Biological Biological

OLYMPOS
Olympos Organic Children Goat's "Megalono" Milk Drink 1 lt
3.50€/L
 
3.50€
 
Add
 
Biological Biological

OLYMPOS
Olympos Organic Goat Milk Full Fat 3,7% 1 lt
3.50€/L
 
3.50€
 
Add
 

OLYMPOS
Olympos Natural Juice 9 Red Fruits 1 lt
3.50€/L
 
3.50€
 
Add
 

OLYMPOS
Olympos Natural 9 Fruit Juice 1 lt
3.50€/L
 
3.50€
 
Add
 

OLYMPOS
Olympos Natural Pomegranate, Apple, Grape & Orange Juice 1 lt
3.50€/L
 
3.50€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

SUPER FRESCO
Super Fresco Classic Margarine 200 gr
3.60€/kg
 
0.72€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Lactose free Lactose free Price Reduction Price Reduction

KRI KRI
Kri Kri Yoghurt Cow Yoghurt Lactose Free 2% 3 x 200 gr
3.63€/kg
 
2.18€
 
Add
 

KOYKAKIS FARM
Koukakis Farm Kefir 330 ml
3.64€/L
 
1.20€
 
Add
 

FRULITE
Frulite Boost Fruit Drink Nectarine Orange 500 ml
3.64€/L
 
1.82€
 
Add
 

FRULITE
Frulite Boost Fruit Drink Apple Strawberry Elderberry Guava 500 ml
3.64€/L
 
1.82€
 
Add
 

FRULITE
Frulite Boost Fruit Drink Apple Watermelon Lime Strawberry Kiwi 500 ml
3.64€/L
 
1.82€
 
Add
 

FRULITE
Frulite Boost Fruit Drink Orange Apple & Apricot 500 ml
3.64€/L
 
1.82€
 
Add
 

MARATA
Marata Cream 15% 3 x 200 ml
3.67€/L
 
2.20€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

VLACHAS
Vlachas Milk Sweetened 397 gr
3.68€/kg
 
1.46€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

MILKO
Milko Chocolate Milk Gluten Free 450 ml
3.73€/L
 
1.68€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KOLIOS
Kolios Strained Yoghurt Greek Milk 2% 850 gr
3.74€/kg
 
3.18€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KOLIOS
Kolios Strained Yoghurt Greek Milk 5% 850 gr
3.74€/kg
 
3.18€
 
Add
 

LIFE
Life 3 Berries Natural Cranberry Rassberry Blueberry Juice 400 ml
3.78€/L
 
1.51€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

MILKO
Milko Chocolate Milk Gluten Free 450 ml
3.78€/L
 
1.70€
 
Add
 

TOU TOPOU MAS
Tou Topou Mas Milk of Cocoa 500 ml
3.78€/L
 
1.89€
 
Add
 

SYLLIGARDOS
Sylligardos Fresh Sheep Milk Light 1 lt
3.78€/L
 
3.78€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved