Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

PACKAGED FOOD

1286 products
Labels:
Brands:

MC CORMICK
Mc Cormick Cayenne Pepper 33 gr
116.67€/kg
 
3.85€
 
Add
 

MC CORMICK
Mc Cormick Onion Grated 40 gr
116.75€/kg
 
4.67€
 
Add
 

MC CORMICK
Mc Cormick Black Pepper 33 gr
118.18€/kg
 
3.90€
 
Add
 

MC CORMICK
Mc Cormick Turmeric 37 gr
118.38€/kg
 
4.38€
 
Add
 

ST. GEORGE MILLS
St. George Mills Vanilla Extract 75 ml
119.73€/L
 
8.98€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Pepper Mix Mill 25 gr
134.00€/kg
 
3.35€
 
Add
 

WILD AROMA
Wild Aroma Cutting Board & Mix For Xoriatiki Salad 20 gr
135.00€/kg
 
2.70€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

JOTIS
Jotis Gelatin Leafs Gluten Free 10 gr
139.00€/kg
 
1.39€
 
Add
 

MC CORMICK
Mc Cormick Pepper Black Mill 35 gr
155.71€/kg
 
5.45€
 
Add
 

MC CORMICK
Mc Cormick Coliander Grated 24 gr
160.42€/kg
 
3.85€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Grated Mahlep 8 gr
165.00€/kg
 
1.32€
 
Add
 

KAGIA
Kagia Nut Meg Whole 10 gr
165.00€/kg
 
1.65€
 
Add
 

KAGIA
Kagia Nut Neg Grated 10 gr
165.00€/kg
 
1.65€
 
Add
 

MC CORMICK
Mc Cormick Ginger Trimmed 26 gr
166.15€/kg
 
4.32€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Nori For Sushi 5 Sheets Gluten Free Vegan 14 gr
178.57€/kg
 
2.50€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Green Cardamon 25 gr
204.00€/kg
 
5.10€
 
Add
 

VAHINE
Vahine Natural Vanilla Fragrance 20 ml
214.00€/L
 
4.28€
 
Add
 

VAHINE
Vahine Pastry Colour In Solution 3 x 6 ml
225.00€/L
 
4.05€
 
Add
 

ANATOLI
Anatoli Cardamon Whole 5 gr
230.00€/kg
 
1.15€
 
Add
 

MASTICHA XIOU
Masticha Xiou Mastiha Medium 10 gr
254.00€/kg
 
2.54€
 
Add
 

CANDEREL
Canderel Sugar Substitute 300 Tablets 25,5 gr
267.31€/kg
 
6.95€
 
Add
 

ANATOLI
Anatoli Mahlep Ground 8 gr
272.50€/kg
 
2.18€
 
Add
 

KAGIA
Kagia Mahlepi Grated 5 gr
280.00€/kg
 
1.40€
 
Add
 

CAPTAIN'S
Captain's Vanilla 5 x 0,3 gr
290.00€/kg
 
0.58€
 
Add
 

KAGIA
Kagia Vanilla 5 x 0,3 gr
300.00€/kg
 
0.60€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan

CULTURA MEDITERRA
Cultura Mediterra Chios Mastiha Powder With Maltodextrin Vegan Gluten Free 3 x 2 gr
300.00€/kg
 
1.80€
 
Add
 

ANATOLI
Anatoli Vanillin 5 x 0,3 gr
335.00€/kg
 
0.67€
 
Add
 

CANDEREL
Canderel Sugar Substitute 120 Tablets 10,2 gr
358.00€/kg
 
3.58€
 
Add
 

MC CORMICK
Mc Cormick Pizza Seasoning 12 gr
365.00€/kg
 
4.38€
 
Add
 

CAPTAIN'S
Captain's Vanilla 42 x 0,3 gr
367.69€/kg
 
4.78€
 
Add
 

ZOGRAFOS
Zografos Slim Line Sweetener In Tablets 100 Pieces 5.5 gr
421.43€/kg
 
2.95€
 
Add
 

CANDEREL
Canderel Sugar Substitute Stevia 120 Tablets 10.2 gr
435.00€/kg
 
4.35€
 
Add
 

KAGIA
Kagia Vanilla 30 x 0,3 gr
505.56€/kg
 
4.55€
 
Add
 

JOTIS
Jotis Sweet & Balance Sweetener with Stevia 100 Tablets 6,5 gr
521.43€/kg
 
3.65€
 
Add
 

KAGIA
Kagia Cardamon Grated 5 gr
536.00€/kg
 
2.68€
 
Add
 

NATREEN
Natreen Sugar Substitute 120 Tablets 7,6 gr
547.50€/kg
 
4.38€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Mastiha 5 gr
570.00€/kg
 
2.85€
 
Add
 

VAHINE
Vahine Vanilla Stick 3 gr
2750.00€/kg
 
8.25€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved