Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

PACKAGED FOOD

1287 products
Labels:
Brands:
-30%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

PAN
Pan Zafeiropoulos Balsamic Vinegar With Mango Gluten Free 250 ml
13.40€/L 9.36€/L
3.35€
2.34€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce With Less Salt 975 ml
12.96€/L 9.72€/L
12.64€
9.48€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Rice Noodles Stir Fry Vegan Gluten Free 225 gr
12.89€/kg 10.31€/kg
2.90€
2.32€
 
Add
 
-20%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Rice Noodles Flat Rice Noodles Vegan Gluten Free 225 gr
12.89€/kg 10.31€/kg
2.90€
2.32€
 
Add
 
-13%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

MOUSLINE
Mousline Mashed Potatoes Gluten Free 125 gr
11.92€/kg 10.32€/kg
1.49€
1.29€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

EDEM
Edem Sliced Mushrooms In Brine Vegan 210 gr
14.19€/kg 10.62€/kg
2.98€
2.23€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

EDEM
Edem Sliced Mushrooms In Brine Vegan 3 x 105 gr
15.05€/kg 11.27€/kg
4.74€
3.55€
 
Add
 
-38%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Compote Cherry 425 gr
18.33€/kg 11.46€/kg
4.40€
2.75€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Panko Japanese Style Crispy Bread Crumbs 227 gr
17.53€/kg 13.13€/kg
3.98€
2.98€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce 250 ml
20.64€/L 15.48€/L
5.16€
3.87€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis Couverture 54% Cocoa Gluten Free 2 x 125 gr
20.80€/kg 15.60€/kg
5.20€
3.90€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis Couverture With Stevia 54% Cocoa Gluten Free 125 gr
20.96€/kg 15.68€/kg
2.62€
1.96€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis Couverture 54% Cocoa 125 gr
21.60€/kg 16.16€/kg
2.70€
2.02€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis Milk Couverture Gluten Free 125 gr
21.60€/kg 16.16€/kg
2.70€
2.02€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Ramen Soup Base Soy Flavour Vegan 250 ml
23.12€/L 17.32€/L
5.78€
4.33€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Korean Style Vegan Teriyaki BBQ Sauce 250 ml
23.52€/L 17.64€/L
5.88€
4.41€
 
Add
 
-25%
Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Teriyaki Sauce 250 ml
23.72€/L 17.80€/L
5.93€
4.45€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Tamari Soy Sauce Gluten Free 250 ml
23.92€/L 17.92€/L
5.98€
4.48€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce Vegan 150 ml
29.20€/L 21.87€/L
4.38€
3.28€
 
Add
 
-25%
Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce With Less Salt Vegan 150 ml
32.20€/L 24.13€/L
4.83€
3.62€
 
Add
 
-25%
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KIKKOMAN
Kikkoman Soy Sauce Tamari Vegan Gluten Free 150 ml
32.53€/L 24.40€/L
4.88€
3.66€
 
Add
 
-35%
Biological Biological Hot Suggestions Hot Suggestions

EVERGREEN
Evergreen Ceylon Cinnamon Ground Organic 50 gr
43.00€/kg 28.00€/kg
2.15€
1.40€
 
Add
 

FREEVIA
Freevia Liquid Sweetener With Stevia Liquid In Sticks 50 Pieces
0.06€/pc.
 
2.98€
 
Add
 

FREEVIA
Freevia Sweetener With Stevia In Sticks 50 Pieces
0.06€/pc.
 
3.20€
 
Add
 

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Bamboo Chopsticks 8 Pairs
0.24€/pc.
 
1.92€
 
Add
 

HERA
Hera Salt Semi-Coarse 5 kg
0.63€/kg
 
3.17€
 
Add
 

HERA
Hera Classic Sea Salt Iodized Fine 5 kg
0.64€/kg
 
3.18€
 
Add
 

DIAMOND
Diamant White Crystalline Sugar 1 kg
0.68€/kg
 
0.68€
 
Add
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Flour For All Uses 1 kg
0.70€/kg
 
0.70€
 
Add
 

KORALLI
Koralli Cooking Salt Fine 1000 gr
0.80€/kg
 
0.80€
 
Add
 

KORALLI
Koralli Cooking Salt Fine 500 gr
0.86€/kg
 
0.43€
 
Add
 

KORALLI
Koralli Salt Semi Coarse 1000 gr
0.96€/kg
 
0.96€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

FINO
Fino Genuine Gluten Free Vinegar 390 ml
0.97€/L
 
0.38€
 
Add
 

MARATA
Marata Lightly Concentrated Tomato Juice 500 gr
0.98€/kg
 
0.49€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

HLIOS
Hlios Spaghettini N10 500 gr
1.16€/kg
 
0.58€
 
Add
 

MARATA
Marata Spaghetti N6 500 gr
1.24€/kg
 
0.62€
 
Add
 

MARATA
Marata Spaghettini N10 500 gr
1.24€/kg
 
0.62€
 
Add
 

MARATA
Marata Pasta Coral 500 gr
1.24€/kg
 
0.62€
 
Add
 

MARATA
Marata Cut Pasta 500 gr
1.24€/kg
 
0.62€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved