Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

PACKAGED FOOD

1287 products
Labels:
Brands:

CHION
Chion Coarse Sea Salt No Additives 1000 gr
1.63€/kg
 
1.63€
 
Add
 

JOTIS
Jotis All Purpose Flour 1 kg
1.64€/kg
 
1.64€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Spaggetini Ν10 4 x 500 gr
1.64€/kg
 
3.27€
 
Add
 

CRETAN NECTAR
Cretan Nectar Traditional Cretan Vinegar 1,5 lt
1.65€/L
 
2.48€
 
Add
 

ST. GEORGE MILLS
St. George Mills Self Rising Flour 3 x 500 gr
1.67€/kg
 
2.50€
 
Add
 

MANNA
Manna All Purpose Flour 1 kg
1.68€/kg
 
1.68€
 
Add
 

CRETAN NECTAR
Cretan Nectar Vinegar White 1,5 lt
1.68€/L
 
2.52€
 
Add
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Rice Nyhaki Thessaloniki 500 gr
1.70€/kg
 
0.85€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MAKVEL
Makvel Pasta Penne Riggate 500 gr
1.72€/kg
 
0.86€
 
Add
 

ORIENTAL EXPRESS
Oriental Express Sushi Bamboo Mat 24 x 24 cm
1.72€/pc.
 
1.72€
 
Add
 

OMEGA
Omega Powdered sugar 400 gr
1.73€/kg
 
0.69€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Passata Lightly Concentrated Tomato Juice 3 x 250 gr
1.73€/kg
 
1.30€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Spaghetti N6 500 gr
1.74€/kg
 
0.87€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Spaghetti N7 500 gr
1.74€/kg
 
0.87€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Spaghettini N10 500 gr
1.74€/kg
 
0.87€
 
Add
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Rice Carolina Serron 500 gr
1.76€/kg
 
0.88€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MELISSA
Melissa Orzo Pasta Medium 500 gr
1.76€/kg
 
0.88€
 
Add
 

MARATA
Marata Pasta Orzo Medium Wholemeal 500 gr
1.76€/kg
 
0.88€
 
Add
 

MARATA
Marata Pasta Penne Riggate Wholemeal Pasta 500 gr
1.76€/kg
 
0.88€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ALLATINI
Allatini Spitika Zimomata Flour For Pizza & Focaccia 1 kg
1.79€/kg
 
1.79€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MAKVEL
Makvel Pasta Trivellaki 500 gr
1.80€/kg
 
0.90€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ALLATINI
Allatini Spitika Zimomata Flour For Village Bread & Pies 1 kg
1.82€/kg
 
1.82€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MELISSA
Melissa Pasta Roll 500 gr
1.84€/kg
 
0.92€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Orzo Pasta Medium 500 gr
1.84€/kg
 
0.92€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Orzo Pasta Coarse 500 gr
1.84€/kg
 
0.92€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

PUMMARO
Pummaro Classic Lightly Concentrated Tomato Juice 3 x 250 gr
1.84€/kg
 
1.38€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

PUMMARO
Pummaro Classic Lightly Concentrated Tomato Juice With Onion 520 gr
1.85€/kg
 
0.96€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

ALLATINI
Allatini Spitika Zymomata Stone Ground Wholegrain Flour 1 kg
1.85€/kg
 
1.85€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Tomato Passata At the Mill 3 x 250 gr
1.87€/kg
 
1.40€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MELISSA
Melissa Spaghetti Wholemeal N10 500 gr
1.90€/kg
 
0.95€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MELISSA
Melissa Spaghetti Wholemeal N6 500 gr
1.90€/kg
 
0.95€
 
Add
 

MARI
Mari Lemon Seasoning 570 ml
1.91€/L
 
1.09€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Spaghetti N6 500 gr
1.92€/kg
 
0.96€
 
Add
 

MARATA
Marata Chopped Tomato 280 gr
1.93€/kg
 
0.54€
 
Add
 

SPECIAL FOODS
Special Foods Himalayan Pink Salt Fine 650 gr
1.95€/kg
 
1.27€
 
Add
 

MILLS OF CRETE
Mills of Crete Soft Flour 1 kg
1.95€/kg
 
1.95€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

OMEGA
Omega Special Black Bean Special 500 gr
1.96€/kg
 
0.98€
 
Add
 

ST. GEORGE MILLS
St. George Mills Self Rising Flour 500 gr
1.96€/kg
 
0.98€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

OMEGA
Omega Special Rice Parboiled 500 gr
1.96€/kg
 
0.98€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved