Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

PACKAGED FOOD

1287 products
Labels:
Brands:

OMEGA
Omega Special Lentils Fine 500 gr
3.80€/kg
 
1.90€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis 1-2-Bake Chocolate Pie & Brownies Mix 500 gr
3.80€/kg
 
1.90€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

BARILLA
Barilla Wholemeal Pasta Liguini 500 gr
3.80€/kg
 
1.90€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Pasta Penne Rigate Tricolore 500 gr
3.80€/kg
 
1.90€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Pasta Roll Tricolore 500 gr
3.80€/kg
 
1.90€
 
Add
 
Biological Biological

TROFINO
Trofino Glazed Rice Greek Organic 500 gr
3.80€/kg
 
1.90€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Vegan Gluten Free 330 gr
3.82€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Vegan Vegan Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Ketchup Top Down With Stevia Vegan Gluten Free 540 gr
3.83€/kg
 
2.07€
 
Add
 

OMEGA
Omega Special Rice Carolina 500 gr
3.84€/kg
 
1.92€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

IONIS
Ionis Pomace Olive Oil 1 lt
3.85€/L
 
3.85€
 
Add
 
Biological Biological

TROFINO
Trofino Rice Nihaki Greek Organic 500 gr
3.86€/kg
 
1.93€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Tomato Paste Double Concentrate 28% 860 gr
3.90€/kg
 
3.35€
 
Add
 

KANAKIS
Kanakis Split Fava Beans 1 kg
3.90€/kg
 
3.90€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

BARILLA
Barilla Pasta Integrale Farfalle Wholemeal Pasta 500 gr
3.94€/kg
 
1.97€
 
Add
 

3ALFA
3alfa Medium Imported Bulgur Wheat 500 gr
3.94€/kg
 
1.97€
 
Add
 
Vegan Vegan

FYTRO
Fytro Vegan Oatmeal 500 gr
3.94€/kg
 
1.97€
 
Add
 

AGRINO
Agrino Rice Soup Glazed Rice 500 gr
3.94€/kg
 
1.97€
 
Add
 

AGRINO
Agrino Rice Fino Nihaki 1 kg
3.95€/kg
 
3.95€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Thin Noodles 250 gr
3.96€/kg
 
0.99€
 
Add
 

ST. GEORGE MILLS
St. George Mills Wholemeal Dinkel Flour 500 gr
3.96€/kg
 
1.98€
 
Add
 
Biological Biological

BIO FARMA
Bio Farma Farina Organic 500 gr
3.96€/kg
 
1.98€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

KANAKIS
Kanakis Basmati Rice 500 gr
3.96€/kg
 
1.98€
 
Add
 

3ALFA
3alfa Rice Blue Pink 500 gr
3.96€/kg
 
1.98€
 
Add
 

3ALFA
3alfa Rice Nihaki 500 gr
3.96€/kg
 
1.98€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

JOTIS
Jotis 1-2-Bake Protein Mix For Pancakes & Waffles 300 gr
3.97€/kg
 
1.19€
 
Add
 
Biological Biological

BIO FARMA
Bio Farma Tomato Finely Chopped Organic 400 gr
3.98€/kg
 
1.59€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Tagliatelle 500 gr
3.98€/kg
 
1.99€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Hot Mustard Gluten Free 500 gr
3.98€/kg
 
1.99€
 
Add
 
Gluten free Gluten free Hot Suggestions Hot Suggestions

KYKNOS
Kyknos Mustard Mild Gluten Free 500 gr
3.98€/kg
 
1.99€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Lasagna 500 gr
4.04€/kg
 
2.02€
 
Add
 

AGRINO
Agrino Lentils Fine 500 gr
4.08€/kg
 
2.04€
 
Add
 

3ALFA
3alfa Carolina Rice 1 kg
4.10€/kg
 
4.10€
 
Add
 

BARILLA
Barilla Pasta Mini Farfalle 500 gr
4.12€/kg
 
2.06€
 
Add
 

AGRINO
Agrino Rice Fino Nihaki 500 gr
4.14€/kg
 
2.07€
 
Add
 

BARILLA
Barilla Pasta Piccolini Mini Penne Rigate 500 gr
4.16€/kg
 
2.08€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ANDREA MILANO
Andrea Milano Vinegar White 500 ml
4.20€/L
 
2.10€
 
Add
 

MARATA
Marata Pomace Oil 1 lt
4.20€/L
 
4.20€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

PUMMARO
Pummaro Double Concentrate Paste 410 gr
4.22€/kg
 
1.73€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

SOL
Sol Sunflower oil 1 lt
4.22€/L
 
4.22€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved