Xalkiadakis Logo

Delivery within 24 hours

PACKAGED FOOD

1287 products
Labels:
Brands:

MARATA
Marata Corn Oil 5 lt
2.41€/L
 
12.05€
 
Add
 

MARATA
Marata Corn Oil 2 lt
2.43€/L
 
4.86€
 
Add
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Lentils Fine 500 gr
2.44€/kg
 
1.22€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

ARISTON
Ariston Brown Sugar 500 gr
2.44€/kg
 
1.22€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Whole Wheat Pasta Cut 500 gr
2.44€/kg
 
1.22€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Orzo Pasta Medium Wholemeal 500 gr
2.44€/kg
 
1.22€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Wholemeal Pasta Roll 500 gr
2.44€/kg
 
1.22€
 
Add
 

KYKNOS
Kyknos Grated Tomato At the Mill 500 gr
2.44€/kg
 
1.22€
 
Add
 

KANAKIS
Kanakis Glace Rice 1 kg
2.45€/kg
 
2.45€
 
Add
 

MARATA
Marata Corn Oil 1 lt
2.45€/L
 
2.45€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MISKO
Misko Golden Series Spaghetti 500 gr
2.50€/kg
 
1.25€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MISKO
Misko Golden Series Spaghetti Spaghettini N10 500 gr
2.50€/kg
 
1.25€
 
Add
 

MILLS OF CRETE
Mills Of Crete Wholewheat Flour For Bread 1 kg
2.50€/kg
 
2.50€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Wholemeal Pasta Pastitsio N2 500 gr
2.52€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Wholemeal Linguini Pasta 500 gr
2.52€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Wholewheat Pasta Rigatoni 500 gr
2.52€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Whole Wheat Cut Macaroni Pasta 500 gr
2.52€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Wholemeal Orzo Pasta 500 gr
2.52€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Penne Rigate Wholemeal Pasta 500 gr
2.52€/kg
 
1.26€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions Price Reduction Price Reduction

MISKO
Misko Whole Wheat Trivelaki Pasta 500 gr
2.52€/kg
 
1.26€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Soda 1 kg
2.52€/kg
 
2.52€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

PUMMARO
Pummaro Homemade Tomato Grated 680 gr
2.53€/kg
 
1.72€
 
Add
 

PAN
Pan Zafeiropoulos Red Wine Vinegar 350 ml
2.54€/L
 
0.89€
 
Add
 

XALKIADAKIS
Xalkiadakis Medium Beans 500 gr
2.56€/kg
 
1.28€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

STELLA
Stella Traditional Chylopites 500 gr
2.56€/kg
 
1.28€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MISKO
Misko Bow Pasta 500 gr
2.58€/kg
 
1.29€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

PUMMARO
Pummaro Chopped Tomato 370 gr
2.62€/kg
 
0.97€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

PUMMARO
Pummaro Tomato Finely Chopped 400 gr
2.63€/kg
 
1.05€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MELISSA
Melissa Golden Choice Penne Rigate 500 gr
2.64€/kg
 
1.32€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Semolina Coarse 340 gr
2.65€/kg
 
0.90€
 
Add
 

HLIOS
Hlios Semolina Fine 340 gr
2.65€/kg
 
0.90€
 
Add
 

HEALTH TRADE
Health Trade Natural Brown Sugar Demerara 500 gr
2.68€/kg
 
1.34€
 
Add
 

ARETI
Areti Corn Oil In Bottle 1 lt
2.68€/L
 
2.68€
 
Add
 

MILLS OF CRETE
Mills of Crete Flour For Tsoureki1 kg
2.70€/kg
 
2.70€
 
Add
 

PAN
Pan Zafeiropoulos Apple Cider Vinegar 350 ml
2.71€/L
 
0.95€
 
Add
 

CHION
Chion Coarse Sea Salt No Additives 850 gr
2.71€/kg
 
2.30€
 
Add
 
Biological Biological

ST. GEORGE MILLS
St. George Mills All Purpose Flour Organic 1 kg
2.72€/kg
 
2.72€
 
Add
 
Gluten free Gluten free

TOP
Top The Genuine Gluten Free Vinegar 350 ml
2.74€/L
 
0.96€
 
Add
 
Hot Suggestions Hot Suggestions

MISKO
Misko Golden Series Spaghetti Matsata 500 gr
2.74€/kg
 
1.37€
 
Add
 
Cart

Your cart is empty

41 Stores

© 2026 Chalkiadakis all rights reserved